вівторок, 19 березня 2013 р.

1. Рейтинги книг


Я обожнюю читати всілякі рейтинги книг, списки книг, які обов*язково потрібно прочитати в своєму житті і т. д. Зі 100 книг відмічаєш заледве 10 і вже відчуваєш себе.. інтелектуалом! Або просто смієшся зі своїх 5 пунків, читаючи решту списку і думаєш: "Ну хто міг таке скласти?". Я жартую)

Я їх люблю не за те і ні в якому випадку сліпо їм не слідую! Вони корисні, але в іншому ракурсі... З їх допомогою можна дізнатися про нового автора чи книгу - якщо не читати, то хоча б поцікавитися. А також я віднайшла для себе спосіб визначати справді варті уваги книги: якщо одна і та ж книга попадає у декілька рейтингів, списків - значить щось в ній є і потрібно скласти власне враження про неї, щоб особисто для себе визначити її значущість. Звісно як і всі правила, це правило має вийнятки, і не всі книги дійсно варті. Але після цього я сміло можу висловювати свою думку з приводу того чи іншого автора, твору чи рейтингу. Вже користь! Мати свою власну думку це вже неабияка перевага в будь якій ситуації. І взагалі читання книг ніколи нікому не завадило))


От тому одного прекрасного дня я вирішила провести таке собі особисте дослідження. Я взяла найвідовіші рейтинги, які можна знайти в мережі, а саме 100 найкращих книг від найвідоміших газет, журналів та порталів світу Daily Telegraph, Time, Newsweek, Modern Library та інші. Також різноманітні менші списки на кшталт "27 книг, які обов*язково потрібно прочитати до 27 років". Навіть знайшла програму з зарубіжною літератури для школи та програму по літературі філологічного факультету якогось університету. Тобто все що можна було знайти. Остаточних висновків я поки оголошувати не буду, адже дослідження ще триває, але певні спостереження і відповідно питання є.
Наприклад, дуже шкода, що наша рідна українська класика ніде не фігурує.. В нашій літературі є чудові твори, але вони не значаться на світовому рівні, як наприклад, Володимир Набоков з його "Лолітою". А про сучасних авторів я взагалі мовчу.. У нас такі рейтинги газети складають вкрай рідко, в основному передруковують закордонні. Дуже шкода((

Поки я блукала мережею в пошуках списків для свого дослідження натрапила на таку новину: в Росії з січня місяця не вщухають дискусії стосовно опублікованого списку 100 книг для позакласного читання від Міносвіти. Звісно це перша спроба і вона не ідеальна. Список планують доопрацьовувати і оновлювати кожні 10 років, так як змінюються шкільні стандарти. Але я вважаю, що це вже великий крок. До речі, проглянувши список, я помітила, що в нього включені тільки літературні надбання Росії або як раніше писали "народів Росії".

В нас теж є такі списки для позакласного читання, але вони варіюються і часто-густо це залежить від вподобань самого вчителя і аж ніяк не учнів. Думаю нашим школярам  теж не завадить такий собі єдиний стандарт на який можна рівнятися. Але це робота не одного дня, тому поки що така позакласна діяльність залишається на плечах виключно ініціативних вчителів та батьків.

Як висновок, не потрібно сліпо слідувати таким топовим спискам, адже можна пропустити стільки цікавезної літератури! З ними добре знайомитися для загального розвитку, але складати варто свій власний список книг, які вас зацікавили. Так набагато зручніше та ефективніше)) 

Немає коментарів:

Дописати коментар